Charytatywny bieg biznesu

W Dolinie Trzech Stawów po raz piąty wystartował Katowicki Business Run. Prawie 2,5 tys. biegaczy ze 151 katowickich firm wzięło w nim udział, by „postawić na nogi” beneficjentów biegu.

Katowice Business Run to część ogólnopolskiej imprezy Poland Business Run, która integruje środowiska biznesowe, a zarazem pomaga osobom po amputacjach – podopiecznym Fundacji Poland Business Run. Tegoroczna edycja biegu wystartowała 3 września 2017 r. w ośmiu miastach Polski. W Katowicach na starcie stanęło 2,5 tys. osób, które reprezentowały ponad 150 przedsiębiorstw i organizacji.Biegacze w pięcioosobowych sztafetach przebyli trasę o dystansie 3,78 km.

Najszybsi byli zawodnicy z drużyny Grupa Nomax, którzy na pokonanie biegu potrzebowali zaledwie 1 godzinę 10 minut i 44 sekundy. Na rzecz potrzebujących udało się zgromadzić 197 tys. zł Pieniądze te trafią m.in. do kulomiota Janusza Rokickiego, jednego z bohaterów kalendarza „Paraolimpijczycy 2015”, który został wydany m.in. dzięki wsparciu Bażantowo Sport i Fundacji Bażantowo.