Być jak Kate Middleton. Sekret piękna księżnej Cambridge

33-letnia Kate Middleton, która niedawno po raz drugi została mamą, potrafi zachwycić świeżą cerą bez śladu zmęczenia nawet kilka godzin po porodzie. Wydawać by się mogło, że za tym efektem stoi sztab specjalistów, jednak tajemnica jej dziewczęcego uroku jest dostępna nie tylko dla księżniczek. Sposobem na zachowanie młodzieńczego wyglądu stały się kosmetyki zawierające jad pszczeli, które okrzyknięte zostały naturalną alternatywą dla botoksu – pisze mgr farmacji Marzena Płaszczyk, kierownik Apteki Vitalis.

ZDJĘCIE: Materiały producenta

Właściwości jadu pszczelego znane są od stuleci, lecz pierwotnie głównie ze względu na swoje przeciwzapalne i antybakteryjne działanie. Obecnie wykorzystuje się go pomocniczo m.in. w leczeniu reumatyzmu, stanów zapalnych mięśni oraz w walce z chorobami skórnymi. To ostatnie zastosowanie doprowadziło naukowców do rozpoczęcia eksperymentów w dziedzinie kosmetologii. Dzięki temu od niedawna możemy korzystać z cudownych właściwości jadu pszczelego zawartego np. w kremach bądź maseczkach.

Jego stężenie w kosmetykach jest absolutnie bezpieczne dla ludzi. Wpływa dobroczynnie na zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za odnawianie komórek oraz ich nawadnianie, a także prawidłową elastyczność skóry.

Kosmetyki zawierające apitoksynę (bo tak brzmi naukowa nazwa jadu) pomagają w utrzymaniu zdrowego kolorytu skóry. Cera staje się bardziej ukrwiona i ujędrniona, a płytkie zmarszczki i linie zostają wypełnione. W rezultacie skóra zyskuje na elastyczności i promienności.

Aby efekty odmładzania były w pełni widoczne, kuracja powinna trwać co najmniej 28 dni. Podczas stosowania specyfików może pojawić się delikatne, krótkotrwałe mrowienie, które jest jak najbardziej naturalną reakcją na tę substancję. Kosmetyki z jadem odpowiednie są dla wszystkich typów cery, za wyjątkiem osób uczulonych na jad. Co ważne, jego pozyskiwanie odbywa się w sposób całkowicie ekologiczny – pszczołynie tracą swoich żądeł i nie odczuwają jakiejkolwiek szkody.

Kosmetyki z jadem pszczelim w Polsce

 Również na polskim rynku rozpoczęła się moda na kosmetyki na bazie apitoksyny. Jednym z największych jego stężeń wyróżnia się serum do twarzy skinChemists, które posiada w swoim składzie także pomocnicze substancje odżywcze i nawilżające, jak miód manuka i kwas hialuronowy. Miód jest kolejnym kosmetycznym hitem – zawiera szereg witamin i minerałów, działa przeciwzapalnie, delikatnie antybakteryjnie i przeciwutleniająco. Świetnie uzupełnia odmładzające działania jadu Podczas badania konsumenckiego testy wykazały, że aż 99 proc. użytkowniczek zauważyło pozytywną różnicę w wyglądzie skóry. To wynik, o którym na razie tylko pomarzyć mogą inni producenci kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Kosmetyk jest też chwalony za obłędny zapach i eleganckie opakowanie, które estetycznie prezentuje się w łazience. Dzięki serum z jadem pszczelim, kuracje odmładzające przestały być luksusem zarezerwowanym dla celebrytów i członków rodziny królewskiej. Teraz każda kobieta może poczuć się jak księżniczka.

Apteka Vitalis, Katowice, ul. Bażantów 2 tel. 32 255 31 62