Bażantowo to my!

Bażantowo cały czas się rozwija – wciąż można tu kupić nowe mieszkania i domy. Coraz bliżej osiedla swoje inwestycje prowadzą równolegle rozmaici deweloperzy. Dla tych, którzy nie znają południa Katowic przygotowaliśmy dziesięć wyróżników Osiedla Bażantowo, które pomogą rozpoznać oryginał.

TEKST : Agata Janus-Pawlak

1. Markowa architektura
Architektura Bażantowa jest różnorodna, ale ma wspólny mianownik – wszystkie budynki na osiedlu zaplanowały renomowane pracownie architektoniczne, m.in.: Małeccy, Konior Studio, Medusa Group, Czora & Czora oraz Urbi-Projekt. Zorganizowana struktura osiedla tworzy wewnętrzne Enklawy o zróżnicowanej skali i proporcjach architektonicznych. Każda z nich wyróżnia się własnym charakterem i stylem. Jasna kolorystyka elewacji z dodatkami elementów drewna i kamienia nadaje budynkom ciepła i lekkości.   moderna_DSC6111

2. 15 lat historii
Spółka Millenium Inwestycje rozpoczęła budowę osiedla w 2000 roku. To 15 lat obecności na mapie Katowic i już ponad 1,5 tys. mieszkańców, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę Bażantowa.DSC_04712

3. Miasto w mieście
Bażantowo to przestrzeń tworzona z pasją. Na terenie blisko 20 ha, w oparciu o przemyślany plan urbanistyczny firma Millenium Inwestycje konsekwentnie realizuje projekt rozbudowy osiedla o charakterze „miasta w mieście”, co oznacza, że Bażantowo łączy w sobie funkcje: mieszkalne, handlowo-usługowe, sportowe, edukacyjne i rekreacyjne. W obrębie osiedla znajdują się: centrum sportowe, centrum handlowe, przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, a także Senior Residence.

DSC_1102

4. Mieszkania skrojone na wymiar
W Bażantowie stawiamy na różnorodność – zarówno w sferze standardu wykończenia, jak i powierzchni. Oferta zaczyna się od 33-metrowych mieszkań, a kończy się na kilkusetmetrowych apartamentach. Łączy je wiele – niska, kameralna zabudowa do 4 pięter, w każdym budynku winda, bardzo dobra jakość wykonania. Mieszkania posiadają wysokiej klasy antywłamaniowe drzwi wejściowe, niezależne ogrzewanie (indywidualny kocioł z elektronicznym sterownikiem), instalację elektryczną zakończoną osprzętem gniazd i włączników, okablowanie mieszkania przygotowane do podłączenia systemu alarmowego oraz wiele możliwości dodatkowych, np. możliwość zainstalowania klimatyzacji czy rolet zewnętrznych.

DSC_7498

5. Tereny zielone
Przestrzeń osiedla uzupełniają starannie opracowane elementy małej architektury, między innymi: oczka wodne, strumyki i fontanny. Uporządkowane skwery z oryginalną zielenią, alejki spacerowe oraz kolorowe place zabaw tworzą przyjazne miejsce sprzyjające budowaniu sąsiedzkich więzi.

DSC_0797

6. Komfort i Bezpieczeństwo
Osiedle posiada wszelkie rozwiązania niezbędne do wygodnego życia.
Dla zapewnienia bezpieczeństwa kompleks jest ogrodzony i monitorowany, a system bram wjazdowych z siecią domofonów oraz podział na wewnętrzne enklawy zmniejsza ruch pojazdów na terenie całego osiedla. Dzięki wykwalifikowanym zarządcom w Bażantowie panuje spokój i porządek, a brak barier architektonicznych zapewnia możliwość swobodnego poruszania się także osobom starszym, niepełnosprawnym i rodzinom z wózkami.

DSC05565

7. Integracja pokoleń
Już na pierwszych szkicach osiedla – tych sprzed kilkunastu lat – szkoła, centrum sportowe i dom seniora znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie. Takie rozwiązanie sprawia, że Bażantowo to miejsce integracji pokoleń, która teraz będzie się realizowała w nowej przestrzeni Enklawy Kryształowej – mieszkaniach z serwisem przeznaczonych dla osób starszych.

1

8. Edukacja na wyciągnięcie ręki
W trosce o najmłodszych, zadbaliśmy nie tylko o place zabaw, ale również o edukację. Zespół budynków dydaktyczno-sportowych obejmuje między innymi: szkołę podstawową i gimnazjum prowadzone przez Zakon Pijarów, przedszkole oraz szkołę językową.

panorama2

9. Sport i rekreacja
Bażantowo Sport to usytuowany w centrum osiedla, tętniący życiem kompleks sportowo-rekreacyjny. Aktywni znajdą tu między innymi: halę tenisową, squash, basen, saunarium, siłownię i spa. Uzupełnieniem oferty są: trzygwiazdkowy hotel, restauracja, pub i bowling. W centrum sportowym funkcjonuje również ośrodek rehabilitacji.

DSC_8663_a

10. wszystko blisko
Centrum Handlowe Bażantowo zaspokaja codzienne potrzeby nie tylko mieszkańców osiedla. Znajdują się tu między innymi delikatesy Piotr i Paweł, banki, biuro podróży i restauracja tajska. Centrum oferuje usługi dla zdrowia w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej. O pielęgnację ciała i urody zadbają również specjaliści z salonu kosmetycznego, salonu fryzjerskiego oraz salonu masażu tajskiego.

Print