BAŻANTOWO POŁUDNIE – PIERWSZE DOMY JUŻ GOTOWE. RUSZA KOLEJNY ETAP BUDOWY

Spółka Millenium Inwestycje – deweloper Osiedla Bażantowo – zakończyła budowę pierwszych domów jednorodzinnych w Katowicach-Podlesiu. Docelowo, nowe osiedle utworzą 73 domy jednorodzinne rozmieszczone w 12 szeregach na powierzchni ponad 2 ha. Domy na Osiedlu Bażantowo Południe mają zróżnicowaną powierzchnię (od 106 do 150 mkw.), podobnie jak działki (od 200 do 400 mkw.). Zabudowa szeregowa łączy ze sobą tradycyjną architekturę oraz współczesny design, co sprawia, że osiedle doskonale komponuje się z kameralnym charakterem okolicy.

Wyzwaniem dla architekta Ireneusza Wasiewicza było przeniesienie modernistycznej idei Osiedla Bażantowo w podmiejskie tereny Podlesia. Projektant nie chciał przy tym naruszać obecnego charakteru sąsiedztwa. Dlatego podczas prac sięgnął do doświadczeń architektury holenderskiej, która słynie z tego, w jaki sposób łączy współczesne koncepcje z tradycją.

poludnie09162Przy ulicy Mlecznej w katowickim Podlesiu powstaje Bażantowo Południe – doskonałe miejsce do zamieszkania dla osób, które z jednej strony chcą odpocząć od zgiełku miasta, a z drugiej nie chcą rezygnować z zalet, jakie daje im mieszkanie w stolicy aglomeracji.

poludnie09163Architektura budynków przy ulicy Mlecznej łączy prostą bryłę z dwuspadowymi dachami, dzięki czemu ogranicza skośne ściany piętra. Aby uzyskać wysoki standard akustyczny, każdy dom posiada niezależne ściany i jest oddzielony od innych budynków w szeregu.

Biuro sprzedaży

Millenium Inwestycje Sp. z o.o. Katowice, ul. Hierowskiego 2 | tel. 32 205 95 00 e-mail: sprzedaz@bazantowo.pl | www.bazantowo.pl

Zapisz

Zapisz