Aspirin na ból, gorączkę i przeziębienie

Od momentu wynalezienia popularnej aspiryny w 1887 roku przez doktora Felixa Hoffmana, firma Bayer wprowadziła na rynek szereg produktów na bazie kwasu acetylosalicylowego, który wspomaga leczenie przeziębień oraz różnego rodzaju bólów m.in. bólów głowy oraz bólów mięśni.

Na początku Aspirin sprzedawano w formie proszku. Pacjentom odmierzano odpowiednią ilość i pakowano w małe, papierowe torebki. Później wprowadzono formę znanej, klasycznej tabletki – i był to jeden z pierwszych leków sprzedawanych w tej postaci. Do najlepiej rozpoznawalnych leków należy Aspirin C – lek zawierający połączenie 400mg kwasu oraz 240 mg witaminy C, a także tradycyjna aspiryna Bayera zawierająca 500mg kwasu acetylosalicylowego.

Niskie dawki aspiryny – 100 mg dziennej dawki – rekomendowane są osobom z problemami układu krwionośnego, po zawałach oraz przebytych udarach. Nowa generacja leku, sprzedawana pod nazwą Aspirin Pro, wykorzystuje zarejestrowaną przez firmę Bayer Technologię Mikroaktywnych Cząsteczek, dzięki czemu lek wchłania się nawet do sześciu razy szybciej niż tradycyjna tabletka aspiryny. Najnowszym lekiem zawierającym aspirynę jest Aspirin C Forte zawierający 800 mg kwasu acetylosalicylowego oraz 480 mg kwasu askorbowego – dawki są dwukrotnie mocniejsze od standardowej wersji. Wskazania do stosowania to objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu, objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Wielokierunkowe działanie kwasu acetylosalicylowego, będącego substancją czynną Aspirin, zostało docenione przez społeczność naukową i pacjentów na całym świecie.