A7. Koncertowe audi

Dzięki współpracy NOSPR-u i Porsche Inter Auto Polska najważniejsi goście festiwalu Kultura Natura podróżowali samochodami audi A7. Efektowna i dynamiczna limuzyna towarzyszyła im zarówno podczas podróży na lotniska, jak i podczas codziennego poruszania się po Katowicach. Jaki to samochód? Prawdziwy wirtuoz.

TEKST : Tomasz Sobczak, Szymon Wasiński
ZDJĘCIA: Bartłomiej Wnuk

Pięć A-siódemek to orkiestra, w której gra grubo ponad 1500 KM. Trzeba przyznać – bardzo efektowna orkiestra: prawie pięciometrowa limuzyna o linii coupe przyciągała wzrok większości wyprzedzanych kierowców. Pod maską festiwalowych samochodów znalazły się 3-litrowe, turbodoładowane silniki diesla dysponujące mocą 320 KM i potężną dawką 650 Nm. W połączeniu z napędem quattro zapewniają znakomite osiągi, które najłatwiej docenić, zmieniając nastawy pojazdu z komfortowych na dynamiczne (umożliwia to system Audi Drive Select). Po zmianie konfiguracji silnik nabiera jeszcze bardziej rasowego brzmienia, układ kierowniczy się wyostrza, a każde – nawet najdelikatniejsze – wciśnięcie pedału gazu skutkuje gwałtownym przyspieszeniem. Wszystko to ma jednak swoją cenę. Bazowa cena modelu to nieco ponad 300 tys. zł, każdy z samochodów, którymi woziliśmy wirtuozów to wydatek już ok. pół miliona złotych.

DSC_5535Porsche Inter Auto (PIA) należy do Porsche Holding z siedzibą w Salzburgu – koncernu będącego właścicielem największej w Europie sieci dealerskiej samochodów.  W 1949 r. założyli ją Ferry Porsche i Louise Piëch i do dzisiaj należy do rodzin Porsche oraz Piëch. W salonach Porsche Inter Auto Polska można kupić samochody takich marek jak: Volkswagen, Audi, Skoda, Bentley i Porsche.

DSC_5557Komfort na sportowo – komentuje Remigiusz Turlej, jeden z festiwalowych kierowców

Mimo świetnych osiągów, 21-calowych felg i obniżonego zawieszenia, dominującym odczuciem w podróżowaniu audi A7 jest komfort. Znakomite wyposażenie, klimat wnętrza i pneumatyczne zawieszenie sprzyjają relaksowi, co docenili wszyscy moi pasażerowie. Pracę kierowcy ułatwiały też walory funkcjonalne, takie jak bardzo pojemny i łatwy w załadunku bagażnik.

DSC_5508Festiwal Kultura Natura

Od 15 do 24 maja publiczność Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia wysłuchała znakomitych solistów i światowej sławy zespołów – w sumie 11 koncertów: symfonicznych, kameralnych i jazzowego.

Porsche Sosnowiec ul. Jabłoniowa 2a, Sosnowiec tel. 600 259 547 www.audisosnowiec.pl
Porsche Rybnik ul. Brzezińska 47, Rybnik tel. 600 241 057 www.audirybnik.pl