120 debat podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Katowice już po raz ósmy stały się miejscem spotkań ludzi biznesu, naukowców, ekspertów, polityków i decydentów z Polski, Europy i świata.

ZDJĘCIE: Materiały prasowe EKG

Na czas Europejskiego Kongresu Gospodarczego do stolicy województwa śląskiego przybyło 8 tys. uczestników. Wśród 700 panelistów, znaleźli się m. in.: premier Beata Szydło, Valdis Dombrovskis – wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Günther H. Oettinger – komisarz UE ds. Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa, europosłowie, ministrowie polskiego i zagranicznych rządów, prezesi, wiceprezesi największych firm i instytucji z całego świata. Wiodącymi tematami spotkania, które odbywało się w dniach 18-20 maja, były: wielki program inwestycyjny Unii Europejskiej, rola państwa w gospodarce, innowacyjna Europa, wyzwania globalnej gospodarki.

Podczas trzydniowego cyklu debat dyskutowano także o energetyce, infrastrukturze i transporcie, nowych technologiach, rynku zdrowia, budownictwie i nieruchomościach. Nowością w tegorocznej agendzie Kongresu była dwudniowa konferencja European Start-up Days.